Cestování v IDSOK

Jelikož bydlím poblíž Brna, tak občas využívám pro cestování služeb IDS Jmk.
Dnes jsem jel na výlet do Litovle. Nejlepší spojení bylo vlakem do Olomouce a pak využít IDSOK a jet autobusem do Litovle. Na internetu jsem si našel, že potřebuji 3-zónovou jízdenku za 28 Kč.

Tak jsem si v Olomouci před nádražím v automatu koupil dvě jízdenky za 28 Kč. Jednu pro cestu tam a druhou pro cestu zpátky. idsok_logo
Cesta do Litovle proběhla hladce. Bohužel komplikace nastaly při zpáteční cestě, kdy mi řidič v autobuse sdělil, že si jízdenku za 28Kč koupenou v automatu nesmím cvaknout. Což mě velice zarazilo tak jsem na něj chvilku nechápavě zíral… Tak jsem se ho zeptal, proč jako. A on že jízdenky z automatu se dají cvaknout pouze v Olomouci, ale jakmile jsem mimo Olomouc, tak je cvaknout nesmím a musím si jízdenku koupit u řidiče.
Což bylo pro mě naprosto nepochopitelné, když v IDS Jmk si můžu jízdenku cvaknout kdekoliv. A je jedno, jestli jsem přímo v Brně nebo mimo Brno, jedu vlakem nebo autobusem…

O Luky (Smurf.CZ) 70 Článků
Rád cestuji a poznávám nová místa. Baví mě fotografování, cyklistika a geocaching. A miluju kvalitní čerstvou kávičku. :-))

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*